♣ خنده تاریخ انقضا ندارد ♣

♣ خنده تاریخ انقضا ندارد ♣
for ever
ورود اعضا:

<-PollName->

<-PollItems->

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 77
بازدید دیروز : 47
بازدید هفته : 160
بازدید ماه : 456
بازدید کل : 63041
تعداد مطالب : 124
تعداد نظرات : 48
تعداد آنلاین : 1


ترس غيرمنطقي

برخي از محققان اين‌عكس‌العمل زنان را ناشي از دمدمي مزاج بودن آن‌ها مي‌دانند چرا كه حتي گاهي اوقات اين واكنش‌ها را در صورت ديدن حشرات ديگري از جمله عنكبوت، ملخ و... هم بروز مي‌دهند.

به‌عقيده آن‌ها زنان بايد به‌جاي اين عكس‌العمل‌هاي غيرمنطقي روي رفتار خود عميق‌تر فكر كنند چرا كه ترسيدن از موجود كوچكي مثل سوسك آن هم تا اين حد، ترسي غيرمنطقي است. از اين رو آنان بر اين باور هستند چنين ترسي به‌شدت كليشه‌اي بوده و آن‌ها را به اين نتيجه رسانده است كه دليل ترسيدن زنان حتي در مواقعي كه به‌طور اتفاقي با شاخه درخت برخورد مي‌كنند نيز از همين ترس‌هاي غيرمنطقي نشأت مي‌گيرد.

از سويي به نظر مي‌رسد اين نوع ترس منحصر به زنان است و كمتر مردي را مي‌توان ديد كه از موجودي به اين كوچكي تا اين حد بترسد، البته بچه‌ها نيز نه تنها از سوسك نمي‌ترسند بلكه گاهي اوقات به آنها علاقه ‌نشان مي‌دهند و از ترساندن ديگران به وسيله سوسك خوشحال مي‌شوند.همين دلايل است كه باعث مي‌شود ترس از سوسك يك نوع ترس غيرمنطقي عنوان شود.

فاجعه‌اي بي‌معني

تحقيق كارشناسان براي كشف اين راز كه چرا بسياري از زنان با ديدن سوسك تا اين حد وحشت‌زده مي‌شوند و رفتاري شبيه به رويارويي با يك حمله تمام عيار و به دور از ضرب و شتم بروز مي‌دهند همچنان ادامه دارد. محققان به‌منظور پيدا‌كردن يك راه‌حل، تصميم به ريشه‌يابي اين واكنش گرفته‌اند.

در آغاز اين رويارويي، زنان جيغي با صداي بلند مي‌كشند كه تا مرز پارگي پرده‌گوش و رسيدن به نقطه ناشنوايي پيش مي‌رود. هنگامي كه اين اتفاق مي‌افتد، صادقانه بايد گفت اطرافيان، آن‌ها را در حال مقابله با يك ببر بنگال يا حضور در آستانه سقوط و مرگ تصور مي‌كنند.

پس از اين مرحله و فرياد براي كمك خواستن، سراسيمه بالاترين نقطه را مثل بالاي يك ميز انتخاب مي‌كنند، سپس چشمان خود را كاملاً باز كرده و بدن خود را در يك موقعيت دفاعي قرار مي‌دهند و همچنان به فرياد كشيدن ادامه مي‌دهند، حتي ممكن است اقدام به پرتاب كردن اشيا كنند.

واكنش‌ها و راه‌حل

با اين حال براي غلبه بر اين نوع ترس مانند هر ترس ديگري بايد با آن روبه‌رو شويد. اجتناب از اين رويارويي نه تنها مشكل را حل نخواهد كرد بلكه براي هميشه باقي خواهد ماند و هر لحظه ممكن است آرامش خاطر شما را برهم زند، بنابراين اگر از كشتن آن دچار انزجار مي‌شويد مي‌توانيد برداشتن آن به وسيله يك شيء ديگر و پرتاب كردنش بيرون از منزل را امتحان كنيد و مطمئن باشيد حتي اگر يك‌بار اين كار را انجام دهيد متوجه ترس بي‌پايه و اساس‌تان خواهيد شد. /ایران


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دو شنبه 20 خرداد 1392برچسب:باشگاه , شبانه , زنان , سوسک , ترس, توسط عرفان
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی :